ikonka s lístečkem máty
Procedury pro zdraví a kondici

Rekondiční svalové masážeikonka orietální máty

obrázek Rekondiční svalové masáže

Pro zlepšení funkcí pohybového aparátu, odstranění bolestí ze ztuhlých nebo jednostranně namáhaných svalů, posílení krevního oběhu, odstranění únavy. V případech velké svalové ztuhlosti, způsobující bolesti a nemezní hybnosti (nejčastěji v oblasti beder, lopatek nebo zadní strany krku) používáme tzv. myofasciální techniky, které jsou velmi účinné pro odstranění těchto potíží.

Baňkováníikonka orietální máty

obrázek Baňkování

Při baňkování přikládáme kulovité baňky na pokožku těla, a to v místech aktivních akupunkturních bodů nebo na bolestivá místa a body. V baňce je vytvořen podtlak, který přivodí prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, uvolnění zablokované energie, úlevě při bolestech zad. Baňkami lze také provádět masáž.

Tejpováníikonka orietální máty

obrázek Tejpování

Tejpování je oblíbená a účinná metoda původem z Japonska. Na postižené pohybové segmenty (např. koleno, ruku, záda apod.) se aplikuje elastická páska, která se vlastnostmi podobá lidské kůži. Nalepením tejpu dochází ke snížení tlaku lymfatické a krevní cirkulace v postiženém místě a tím pádem k citelnému snížení bolesti. Tejpování dále snižuje otoky, podporuje hojení, stabilizuje klouby, zmírňuje lymfedém, řeší akutní jizvy.

Moxováníikonka orietální máty

obrázek Moxování

Moxování využívá znalostí tradiční čínské medicíny. K moxování se používají speciální bylinné „doutníky“, zvané moxy. Moxa se drží nad vybraným akupunkturním bodem a sálavým teplem prohřívá a uvolňuje akupunkturní dráhy a aktivizuje akupresurní body. Teplo prostupuje do hloubky, podporuje tok vitální energie a dokáže nastolit v organismu rovnováhu. Napomáhá ke zvyšování imunity, urychlování látkové výměny, prokrvení a uvolňování svalstva, dodává organismu ztracenou energii.

Akupresuraikonka orietální máty

obrázek Akupresura

Akupresura je tradiční čínská léčebná metoda, během které se vyhledávají specifické akupresurní body na povrchu lidského těla, které leží na meridiánech neboli energetických drahách pokrývajících celé tělo. Akupresurní body jsou stimulovány tlakem, elektropřístroji nebo akupunkturními jehlami a při správné volbě a kombinaci bodů se tak léčí některá onemocnění, zmírňuje bolest, stimulují vnitřní orgány apod.

Aurikuloterapieikonka orietální máty

obrázek Aurikuloterapie

Metoda, kterou lze účinně léčit některá chronická onemocnění, alergie, závislosti, psychickou vyčerpanost ad. Na povrch ušního boltce promítá ve zmenšeném měřítku lidské tělo, je na něm více než 100 bodů, kam se promítají jednotlivé orgány a jejich funkce. Aurikulopunktura působí reflexně prostřednictvím vegetativního nervstva na orgány. Při terapii se používají speciální tupé tužky, elektropřístroje nebo jehličky, lze použít také speciální rostlinná semínka nebo magnetky.

Reflexní masáž chodidelikonka orietální máty

obrázek Reflexní masáž chodidel

Jedná se o jednu z nejstarších léčebných metod. Stimulací reflexních plošek na chodidlech se působí na jednotlivé tělesné orgány, odstraňují se bloky reflexních drah a tím se zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Reflexní masáž uvolňuje celé tělo včetně mysli. Masáži předchází uvolňující a osvěžující koupel nohou.

Lymfatická masážikonka orietální máty

obrázek Lymfatická masáž

Lymfatická masáž slouží k výrazné detoxikaci a očistě organismu, odstraňování celulitidy, zmenšení otoků končetin, regeneraci poúrazových stavů, posílení imunity a k naprostému uvolnění a relaxaci organismu. Aplikuje se buď jako celková nebo jako částečná (horní polovina těla nebo spodní polovina těla).